Türk Sörfçü Lena Aylin Erdil Üçüncü Oldu

windsurf-cesme-aerial-shot-2

PWA WINDSURF DÜNYA KUPASI SONA ERDİ

Alaçatı’da bu yıl 8. kez düzenlenen ve dünyanın en hızlı rüzgar sörfçülerinin katılımı ile gerçekleştirilen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası sona erdi. Kupanın son gününde şampiyonlar belirlendi, Lena Aylin Erdil de üçüncü sıradaki yerini koruyarak podyuma çıkma başarısı gösterdi.

Final gününün ardından erkeklerde Fransız Julien Quentel, kadınlarda da Aruba Adaları’ndan Sarah-Quita Offringa mutlu sona ulaştı.

Erkeklerde ikincilik Fransız Antoine Albeau’nun, üçüncülük de vatandaşı Pascal Toselli’nin oldu. Kadınlarda ise ikinciliğe Fransız Delphine Cousin uzanırken, şampiyonadaki en başarılı Türk sporcu olan Lena Aylin Erdil de üçüncü sırada yer aldı. Fulya Ünlü kendisine beşinci sırada yer bulurken, Çağla Kubat da altıncılık ile yetindi.

Altı gün boyunca Alaçatı’ya ve rüzgar sörfü tutkunlarına hafızalardan silinmeyecek anlar yaşatan organizasyonda toplam 55 bin Euro para ödülü dağıtıldı.

Ödüllü hız yarışmasını erkeklerde saatte 68.5 kilometreye ulaşan Fransız Cedric Bordes, kadınlarda da saatte 61.8 kilometreyi gören Sarah-Quita Offringa kazandı.

35 ülkeden 59 erkek, 22 kadın sporcunun mücadele ettiği PWA Dünya Kupası’nda Türkiye de 19 erkek ve 9 kadın sporcu ile temsil edildi.

Çeşme Gündem Gazetesi, 1 Eylül 2014