Kullanım Koşulları

Son değiştirilme tarihi: 1 Eylül 2014

Çeşme Sürdürülebilir Yaşam Platformuna hoş geldiniz!

Web sitemizi kullandığınız için teşekkür ederiz. Hizmetlerimiz, Musalla Mah. 2015 Sk. No:8, Çeşme, İzmir adresinde faaliyet gösteren Çeşme Sürdürülebilir Yaşam Platformu tarafından sağlanır.

Hizmetlerimizi kullanarak, buradaki kullanım koşulları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bu şartları dikkatlice okuyun.

Hizmetlerimiz çok çeşitli olduğundan bazen ek şartlar veya ürün gereksinimleri (yaş gereksinimleri dahil) uygulanabilir. Ek şartlar ilgili hizmetlerle birlikte sağlanır ve bu hizmetleri kullanmanız halinde bizimle yaptığınız sözleşmenin de birer parçası haline gelir.

Hizmetlerimizin Kullanımı

Hizmetler kapsamında size sunulan tüm prensiplere uymalısınız.

Hizmetlerimizi kötüye kullanmayın. Örneğin, hizmetlerimize müdahale etmeyin veya sağladığımız arayüz ve talimatların dışında başka bir yöntemle erişmeye çalışmayın. Yürürlükteki ihracat ve yeniden ihracat denetimini sağlayan yasalar ve düzenlemeler dahil olmak üzere hizmetlerimizi yalnızca yasaların izin verdiği şekilde kullanabilirsiniz. Şartlarımıza veya politikalarımıza uymamanız ya da Hizmetlerimizi kötüye kullandığınız şüphesi ile araştırma başlatmamız halinde, size hizmet sunmayı askıya alabilir veya durdurabiliriz.

Hizmetlerimizi kullanmanız size hizmetlerimizdeki veya eriştiğiniz içerikteki hiçbir fikri mülkiyet hakkının sahipliğini vermez. Bizden gerekli yazılı izin almadığınız veya yasalarca izin verilmediği takdirde hizmetlerimizdeki içeriği kullanamayabilirsiniz. Bu şartlar, size hizmetlerimizde yer alan marka unsurlarını veya logoları kullanma hakkını vermez. Hizmetlerimizde veya hizmetlerimizle birlikte görüntülenen hiçbir yasal uyarıyı kaldırmayın, üzerini kapatmayın ve değiştirmeyin.

Hizmetlerimiz ve web sitemiz bize ait olmayan bazı içerikler görüntüleyebilir. Bu içeriklerin tüm sorumluluğu yalnızca ilgili içeriği kullanıma sunan tüzel kişilere aittir. İçeriğin yasa dışı olup olmadığını veya politikalarımızı ihlal edip etmediğini belirlemek için içeriği inceleyebilir ve politikalarımızı veya yasaları ihlal ettiği kanaatine makul ölçüde varırsak içeriği kaldırabilir ya da görüntülemeyi reddedebiliriz. Ancak bu, içeriği mutlaka inceleyeceğimiz anlamına gelmez, dolayısıyla lütfen her durumda inceleme yapacağımızı varsaymayınız.

Hizmetlerimizi kullanmanızla bağlantılı olarak size hizmet duyuruları, yönetim amaçlı iletiler ve diğer bilgileri gönderebiliriz. Bu iletişimlerden bazılarını devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Hizmetlerimizin bazıları mobil cihazlarda kullanılabilir. Bu hizmetleri dikkatinizi dağıtacak ve trafik veya güvenlik yasalarına uymanıza engel olacak biçimde kullanmayın.

Gizlilik ve Telif Haklarının Korunması

Gizlilik politikalarımız, hizmetlerimizi kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımızı ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu açıklar. Hizmetlerimizi kullanarak, bizim bu verileri gizlilik politikasına uygun şekilde kullanabileceğimizi kabul etmiş olursunuz.

ABD Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası kapsamında belirlenen süreç uyarınca, bize bildirilen telif hakkı ihlali iddialarını yanıtlar ve ihlalleri tekrarlayanların hesaplarını feshederiz.

Telif hakkı sahiplerinin fikri mülkiyetlerini çevrimiçi ortamda yönetebilmelerine yardımcı olacak bilgileri sağlarız. Telif haklarınızın ihlal edildiğini düşünür ve bize bu konuda bildirimde bulunmak isterseniz, bildirimleri nasıl göndereceğiniz ve bizim bildirim yanıtlama politikamız hakkında daha fazla bilgiyi Sık Sorulan Sorular kısmında bulabilirsiniz.

Hizmetlerimizdeki İçerikleriniz

Bazı hizmetlerimiz içerik göndermenize izin verir. Gönderdiğiniz içeriklerde sahip olduğunuz tüm fikri mülkiyet haklarını aynı şekilde korursunuz. Kısacası, sizin olan sizin kalır.

Hizmetlerimize içerik yüklediğinizde veya içeriği başka şekilde gönderdiğinizde, bize (ve birlikte çalıştığımız kişi ve kuruluşlara) söz konusu içeriği kullanma, barındırma, depolama, yeniden üretme, değiştirme, türev çalışmalar oluşturma (içeriğinizin hizmetlerimizde daha iyi kullanılabilmesi için yapılan çeviri, adaptasyon ve diğer değişiklerden kaynaklanan çalışmalar gibi), iletişimde kullanma, yayınlama, kamuya açık olarak sunma, kamuya açık olarak görüntüleme ve dağıtmaya yönelik dünya genelinde bir lisans vermiş olursunuz. Bu lisansta sağladığınız haklar hizmetlerimizi sürdürmek, tanıtmak ve iyileştirmek, ayrıca yeni hizmetler geliştirmek gibi kısıtlı amaçlar içindir. Bu lisans, hizmetlerimizi kullanmayı bıraksanız dahi devam eder. Bazı hizmetler, ilgili hizmete sağlanan içeriğe erişmeniz veya bu tür içeriği kaldırmanız için yöntemler sunabilir. Ayrıca, bazı hizmetlerimizde, ilgili hizmetlere gönderilen içeriği kullanma kapsamımızı daraltacak şartlar veya ayarlar da bulunabilir. Hizmetlerimize gönderdiğiniz her tür içerik için bize bu lisansı vermek üzere gerekli haklara sahip olduğunuzdan emin olun.

Hizmetlerimizin Değiştirilmesi ve Kaldırılması

Hizmetlerimizi düzenli olarak değiştiriyor ve geliştiriyoruz. Hizmetlere işlevler ve özellikler ekleyebilir, mevcut işlevleri ve özellikleri kaldırabilir ve bir Hizmeti tamamen askıya alabilir veya durdurabiliriz.

Her ne kadar ayrılmanız bizi üzecek olsa da, hizmetlerimizi kullanmayı dilediğiniz zaman bırakabilirsiniz. Ayrıca, istediğimiz zaman hizmetleri size sunmayı durdurabilir veya hizmetlerimizi kullanmanızla ilgili yeni kısıtlamalar ekleyebilir ya da oluşturabiliriz.

Verilerinizin sahibinin siz olduğunuza inanırız ve bu verilere erişiminizi korumak bizim için önemlidir. Bir hizmeti vermeyi durduracak olursak, makul bir şekilde mümkün olduğunda, kullanıcılarımıza uygun bir süre öncesinden uyarı gönderir ve kendilerine ait bilgileri söz konusu hizmetten alabilmeleri için fırsat tanırız.

Garantilerimiz ve Reddettiğimiz Sorumluluklar

Hizmetlerimizi makul düzeyde beceri ve özenle sunarız ve hizmetlerimizden keyif almanızı dileriz. Ancak, hizmetlerimiz hakkında söz veremeyeceğimiz bazı konular vardır.

Biz veya tedarikçilerimiz ya da dağıtıcılarımız, işbu şartlarda ve ek şartlarda açıkça belirtilenler haricinde, hizmetlerle ilgili hiçbir belirli vaatte bulunmamaktadır. Örneğin hizmetlerde yer alan içerikler, hizmetlerin belirli işlevleri, bunların güvenilirliği, kullanılabilirliği veya ihtiyaçlarınızı karşılama hakkında hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Hizmetleri «olduğu gibi» sunmaktayız.

Bazı yargı alanları, zımni ticari elverişlilik garantisi, belirli bir amaca uygunluk ve hakların ihlal edilmemesi gibi garantiler öngörebilmektedir. Yasaların izin verdiği ölçüde tüm bu garantileri kapsam dışında tutmaktayız.

Hizmetlerimizden doğan sorumluluklar

Yasaların izin verdiği durumlarda, biz ve bizim tedarikçilerimiz ve dağıtımcılarımız kaybedilen kârlardan, gelirlerden veya verilerden; mali kayıplardan veya dolaylı, özel, arızi, cezai zarar veya tazminatlardan sorumlu tutulamaz.

Yasaların izin verdiği ölçüde her türlü zımni garanti dahil olmak üzere işbu şartlardan doğan herhangi bir davada, biz veya bizim tedarikçilerimiz ve dağıtıcılarımızın toplam sorumluluğu, dava konusu hizmetleri kullanmak için ödediğiniz tutarla (veya tercih etmemiz halinde, hizmetleri size yeniden vermemizle) sınırlıdır.

Çeşme Sürdürülebilir Yaşam Platformu, ya da tedarikçilerimiz ve dağıtıcılarımız, hiçbir durumda, makul ölçüde öngörülebilir olmayan hiçbir kayıp veya zarardan sorumlu değildir.

Bazı ülkelerde tüketici olarak yasal haklara sahip olabileceğinizi kabul ediyoruz. Hizmetleri kişisel amaçla kullanıyorsanız, işbu şartlarda veya ek şartlarda geçen hiçbir ifade, sözleşme ile feragat edilemeyecek herhangi bir yasal tüketici hakkını sınırlamaz.

Hizmetlerimizin işletmelerde kullanımı

Hizmetlerimizi bir işletme adına kullanıyorsanız, işbu şartlar söz konusu işletme tarafından kabul edilir. İşletme, hizmetlerin kullanımından veya şartların ihlal edilmesinden kaynaklanan, her türde ve özellikteki tüm talepler, kayıplar, hasarlar, davalar, mahkeme kararları, mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri dahil olmak üzere tüm talep, dava veya yasal işlemlere karşı bizi ve yan kuruluşlarımızı, bağlı kuruluşlarımızı, görevlilerimizi, aracılarımızı ve çalışanlarımızı masun tutmayı ve tazmin etmeyi kabul eder.

İşbu Şartlar hakkında

İşbu şartları veya bir hizmet için geçerli olan herhangi bir ek şartı (örneğin yasalarda veya hizmetlerimizde gerçekleşen değişiklikleri yansıtmak için) değiştirebiliriz. Şartlara düzenli aralıklarla bakmanız gerekir. Bu şartlarda yapılan değişikliklerle ilgili uyarıyı bu sayfada yayınlarız. Değiştirilen ek şartlarla ilgili uyarıyı geçerli olduğu hizmette yayınlarız. Değişiklikler geriye dönük olarak uygulanmaz ve yayınlandıkları tarihten sonraki en az on dört gün içinde yürürlüğe girer. Ancak bir hizmete yeni eklenen işlevlere yönelik değişiklikler veya yasal sebeplerle yapılan değişiklikler derhal yürürlüğe girer. Bir hizmetle ilgili değiştirilen şartları kabul etmezseniz, ilgili hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

Bu şartlar ile ek şartlar arasında bir uyumsuzluk varsa, söz konusu uyumsuzluk çerçevesinde ek şartların hükmü geçerlidir.

Bu şartlar Çeşme Sürdürülebilir Yaşam Platformu ile sizin aranızdaki ilişkiyi denetler. Bunlar herhangi bir üçüncü taraf lehine hak doğurmaz.

Bu şartlara uymamanız halinde derhal işlem yapmazsak, bu, sahip olabileceğimiz herhangi bir haktan (gelecekte işlem yapmak gibi) vazgeçtiğimiz anlamına gelmez.

Belirli bir şart uygulanamaz hale gelirse, bu durum diğer hiçbir şartı etkilemez.

Bizimle nasıl iletişime geçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen İletişim sayfamızı ziyaret edin.