Çeşme’de Halk Pikniği – 28 Eylül, Pazar

Bizim tarlalarımıza piknik yakışır, türbinler yakışmaz!

10610692_869850693040132_2222055977747225930_n

Gelemiyorsak da paylaşalım lütfen…

Çeşme ve civarına yapılması planlanan rüzgar enerji santrallerine halkın tepkisi giderek büyüyor. Çeşme halkı, toprak sahiplerinin devam eden davalarına ve alınmış yürütmeyi durdurma kararlarına karşın, topraklarına giren şirkete, mülkiyet haklarını korumayan yetkililere, üretim lisanslarını kanunen iptal etmesi gerektiği halde etmeyen EPDK’ya tekrar sesleniyor. Haksız, hukuksuz, mantıksız ve halka karşı projeleri Çeşme’de istemiyor.

Çeşme Sürdürülebilir Yaşam Platformu, yaşam alanlarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için gerçekleştirdiği farkındalık ve birlik yaratma faaliyetlerini bu sefer bir halk pikniği ile sürdürüyor. Pikniğe, halk, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, Kent Konseyi, siyasi partiler ve yerel yönetim destek veriyor.

PİKNİK İÇİN GEREKEN BİLGİLER

  • 28 Eylül 2014 Pazar günü saat 13:00 de Ilıca Otogarının önünde buluşarak, konvoy halinde piknik alanına gidilecek.
  • Piknik yerinde ızgara koşulları hazır olacak. Sucuk, ekmek ve ayran! Herkes kendine göre ve koşulları uygun olanlar da biraz daha fazlasını getirecek.
  • İzmir Müzisyenler Derneği müzisyenleri şarkıları, türküleri ile güne değer katacaklar. Davul ve zurna her zamanki gibi yanımızda olacak.